Iran Homosexual Activists Group
هل تريد التفاعل مع هذه المساهمة؟ كل ما عليك هو إنشاء حساب جديد ببضع خطوات أو تسجيل الدخول للمتابعة.

نشانه و دگرباشان!

+4
sasan
pesare32
Hamjensgera
pesar
8 مشترك

نشانه و دگرباشان! Empty نشانه و دگرباشان!

پست  pesar 2007-10-06, 18:58

به نظر شما آیا همجنسگرایان ( دگرباشان ) باید نشان ظاهری ( منظورم از نشان ظاهری پوشیدن انگشتر در یک انگشت خاص یا مدل مو یا لباس خاص با از این قبیل نشانه ها است) خاصی برای خودشان انتخاب کنند؟!
آیا شما نشان خاص رایجی سراغ دارید که خودتان و یا دوستان دگرباشتان رعایت می کنند؟! و اگر هست و می دانید، با آن مخالفتی ندارید و موجب بالا رفتن ضریب خطر نمی دانیدش؟
pesar
pesar

تعداد پستها : 46
Registration date : 2007-10-05

http://5pesar.wordpress.com

بازگشت به بالاي صفحه اذهب الى الأسفل

نشانه و دگرباشان! Empty نشانه ها

پست  Hamjensgera 2007-10-07, 02:30

البته دگر باشان شامل دو جنس گرایان هم میشود که نمیتوان گفت نشانه خاصی دارند چون خود اکثریت جامعه هستند ، تراجنسی ها هم که دست کم بعد از عمل تغییر جنسیت کاملا شبیه جنس مخالف خواهند بود ولی بزرگترین نشانه همجنسگرایان این است که ظاهری دارند که با سلیقه دگرجنسگرایان همجنس خود جور در نمی آید. برای مثال نوع لباس پوشیدن ، رفتار ، آرایش ، حرف زندن ... از روی همین نشانه ها گاهی با یک نگاه میتوان فهمید که فردی همجنسگراست.
به نظر من داشتن نشانه میتواند برای یک اقلیت که مورد تبعیض قرار میگیرد نوعی حرکت اعتراضی باشد و اعلام کنیم که ما هم هستیم، این خود نوعی برون آیی است که هم میتواند جنبه مثبت داشته باشد هم منفی.
در صورتی که این برون آیی برای بازار یابی و تجارت سکس به کار رود با توجه به فرهنگ غالب در ایران تاثیر مثبتی نخواهد داشت ولی اگر نشانه ها طوری انتخاب شده باشند که فقط جنبه اعتراضی و برون آیی داشته باشند و غیر از این دیگر ضد هنجار تلقی نشوند میتوانند تاثیر مثبتی داشته باشند، برای مثال شلوار پاچه کوتاه در خیابان برای پسران در حال حاظر نوعی نشانه همجنسگرائی است ولی به خودی خود یک ضد هنجار در لباس پوشیدن هم تلقی میشود ولی برای مثال داشتن یک انگشتر یا رنگ خاصی از لباس هایی که افراد دیگر هم آنها را می پوشند میتواند نشانه های سازنده ای باشند.
از قدیمی ترین نمادهای رایج میتوان به علامتی که نازی ها درآلمان درکمپ های نازی به کار میرفت اشاره کرد:

نشانه و دگرباشان! Pinktri
مثل صورتی در سیستم علامت گذاری نازی ها نشانه همجنسگرایان مرد و همین مثلث به رنگ سیاه نشانه همجنسگرایان زن و همجنین زنان روسپی و زنانی که تحت مراقبت کنترک جمعیت بودند استفاده میشد. این علامت بعد ها توسط جنبش های دفاق از حقوق همجنسگرایان مورد استفاده قرار گرفت (مانند پرچم اسرائیل که علامت آن یکی از همین علامت های سیستم نشانه گذاری نازی ها بود)

پرچم رنگین کمان را هم که همه میشناسند در سال 1978 توسط Gilbert Baker طراحی شد :

نشانه و دگرباشان! Rainbowflag

من فکر میکنم این بحث خوبی است من سعی میکنم بیشتر در این باره بنویسم، به نظر من اگر بتوانیم سنبلی برای دگرباشان ایرانی در نظر بگیریم که اولا ویژگی ضد اجتماعی نداشته باشد، به راحتی قابل دسترس باشد، گران نباشد، بتوان در صورت نیاز به راحتی آن را پنهان کرد و از همه مهم تر به وضوح نشانه دگرباشی باشد و مردم با دیدن آن به حرکت اعتراضی ما پی ببرند چنین سنبل میتواند کمک بزرگی به برون آیی دگرباشان در جامعه به عنوان افراد معقول و هدف دار باشد.
در این پیوند میتوانید دیگر نشانه ها و تاریخچه آنها را ببنینید.

Hamjensgera
مدیر

تعداد پستها : 181
Registration date : 2007-10-04

نشانه و دگرباشان! Empty خطر!

پست  pesar 2007-10-07, 18:47

امیرجان جالب گفتی.
نکاتی زیادی در این مورد هست ولی اونچه که فکر می کنم مهم تر از همه باشه اینه که باید دید داشتن نشانه خاص در ایران موجب خطر نمی شه.
مثلا اگر بگیم یک انگشتر در فلان انگشت نشانه، آیا این نمی تونه خطری برای شناسایی راحتر همجنسگرایان باشه؟!
pesar
pesar

نشانه و دگرباشان! Empty khatar

پست  Hamjensgera 2007-10-08, 02:07

این کار به هر صورت که انجام پذیرد خالی از خطر نخواهد بود ول راه هایی وجود دارد که این خطر را در حد قابل قبولی پایین آوریم :
1- این نشانه باید در صورت لزوم قابل پنهان کردن باشد (برای مثال انگشتر از انگشتی به انگشت دیگر جابجا شود یا بازو بندی را از بازو جدا کنیم و در کیف بگذاریم)
2- این نشانه نباید به خودی خود به صورت یک ضد هنجار و یا حتی کار غیر معمول تلقی شود (برای مثال نوع زیور یا پوششی که به خودی خود بسیار غیر معمول به نظر آید مانند پاپیون یا نوعی از زیور که برای پسران یا دختران بسیار عجیب باشد)
3- این نشانه نباید ویژگیهای غیر قانونی داشته باشد و شامل دستور العمل های نیروی انتظامی شود (برای مثال میدانیم که خالکوبی در نقاط آشکار بدن در حال حاظر در دستور العمل های نیروی انتظامی است)

Hamjensgera
مدیر

نشانه و دگرباشان! Empty رد: نشانه و دگرباشان!

پست  pesar 2007-10-09, 20:28

Amir_Pourshariati نوشته است:این کار به هر صورت که انجام پذیرد خالی از خطر نخواهد بود ول راه هایی وجود دارد که این خطر را در حد قابل قبولی پایین آوریم :
1- این نشانه باید در صورت لزوم قابل پنهان کردن باشد (برای مثال انگشتر از انگشتی به انگشت دیگر جابجا شود یا بازو بندی را از بازو جدا کنیم و در کیف بگذاریم)
2- این نشانه نباید به خودی خود به صورت یک ضد هنجار و یا حتی کار غیر معمول تلقی شود (برای مثال نوع زیور یا پوششی که به خودی خود بسیار غیر معمول به نظر آید مانند پاپیون یا نوعی از زیور که برای پسران یا دختران بسیار عجیب باشد)
3- این نشانه نباید ویژگیهای غیر قانونی داشته باشد و شامل دستور العمل های نیروی انتظامی شود (برای مثال میدانیم که خالکوبی در نقاط آشکار بدن در حال حاظر در دستور العمل های نیروی انتظامی است)

موافقم ولی یک مسئله دیگه هم هست و اون اینکه ماها مدام می گیم همجنسگراها آدم های عادی هستند و نه بیمارند و نه منحرف فقط نگرششون و احساسی متفاوت دارند. فکر نمی کنید با تعیین و استفاده از نشانه مرزی بین دگرجنسگرایان و همجنسگرایان به وجود بیاد و به نظرتون آیا این مرز بر دوری و سخت تر کردن باور همجنسگرایان موثر نیست؟!
pesar
pesar

نشانه و دگرباشان! Empty marz

پست  Hamjensgera 2007-10-10, 03:03

باز هم باید بگم که دو نوع مرز داریم، یکی خوب و دیگری بد . برای مثال اگر دقت کنی بین دنیای تبه کاران و سایر جامعه مرزی وجود داره آنها هم با نشانه های مختلف مثلا خالکوبی، نوع حرف زدن و خیلی چیز های دیگه مشخص میشند ولی مسئله اینجاست که تمام این مرز مرزی بین رفتارهای قابل قبول و رفتارهای ضد اجتماعی ایست.
همجنسگرایان در هر صورت ویژگیهای منحصر به خودشون را دارند و واضح است که مرزهای بین ما با سایرین وجود دارد (اگر نبود ما اینجا با هم صحبت نمیکردیم) همان گونه که برای مثال مرز هایی بین سبک زندگی مسیحی ها و مسلمان ها وجود دارد. با داشتن نشانه هایی که خاصیت ضد اجتماعی نداشته باشند ما میتوانیم نشان دهیم که اولا ما متفاوت هستیم از این نظر که ویژگیهای خاص خودمان و سبک زندگی مناسب با آن را داریم و از طرفی با وجود تمام این تفاوت ها میتوانیم در زندگی اجتماعی نقش سازنده ای مانند دیگر اعضای جامعه داشته باشیم و از این نظر فرقی با دیگران نداریم. چنین مرزی این واقعیت را که چیزی به نام همجنسگرایی وجود دارد و همجنسگرایان رویا و افسانه نیستند بیان میکند.

Hamjensgera
مدیر

نشانه و دگرباشان! Empty نظر من

پست  pesare32 2007-10-10, 03:36

به نظر من نیازی به نشونه نیست چون خود هم/جنس/گراها یه حسی دارن که اصطلاحا بهش gaydar ميگن .یعنی می تونن حس کنن کی مثل خودشونه .
فکر کنم دیگه نیازی نباشه که بخوان به سایر مردم (دگرجنس/ گرایان) بگن ما هم/جنس/گرا هستیم !

البته این نظر منه ...

Arrow
pesare32
pesare32

تعداد پستها : 113
Registration date : 2007-10-08

http://qmagazine.wordpress.com/

نشانه و دگرباشان! Empty نشانه

پست  Hamjensgera 2007-10-10, 04:46

pesare32 نوشته است:به نظر من نیازی به نشونه نیست چون خود هم/جنس/گراها یه حسی دارن که اصطلاحا بهش gaydar ميگن .یعنی می تونن حس کنن کی مثل خودشونه .
فکر کنم دیگه نیازی نباشه که بخوان به سایر مردم (دگرجنس/ گرایان) بگن ما هم/جنس/گرا هستیم !
اتفاقا بحث من سر این نیست که همجنس گرایان همدیگر را بشناسد، دوست یابی یک مسئله کاملا شخصی هست و دلیلی نداره عمومی بشه، داشتن نشانه میتونه یک حرکت اعتراضی باشه برای پیگیری اهداف جامعه همجنس گرایان برای اعلام وجود و برداشتن تبعیض و تغییر فرهنگ مرد سالاری باشه...

Hamjensgera
مدیر

پست  pesare32 2007-10-10, 04:59

به قول مانی زانیار باید از یه جایی شروع کرد
ولی برای اعتراض کردن روش های کم خطر تری وجود نداره ؟؟؟؟
pesare32
pesare32

پست  sasan 2007-10-11, 08:23

من یه مچ بند رنگین کمان دارم .همیشه به مچمه .
خیلییم دوسش دارم
کسایی هم که باید بفهمن .میفهمن Surprised
sasan
sasan

تعداد پستها : 8
Registration date : 2007-10-11

http://bia2gay.wordpress.com

پست  Hamjensgera 2007-10-11, 09:45

pesare32 نوشته است:

به قول مانی زانیار باید از یه جایی شروع کرد
ولی برای اعتراض کردن روش های کم خطر تری وجود نداره ؟؟؟؟
برای اعتراض روش های زیادی وجود داره ولی کارآمدی این روش ها با میزان خطر آنها رابطه مستقیم داره!

Hamjensgera
مدیر

پست  pesare32 2007-10-11, 10:18

اینو خوب اومدی Wink

موافقم

ولی مثلا ببین همین فرومی که ایجاد کردی خودش به نوعی یه اعتراض هستش .
چون نمی تونیم آزادانه در فضای واقعی با هم در مورد این مسائل صحبت کنیم به وب پناه آوردیم . این یعنی یه اعتراض و پافشاری برای رسیدن به هدف که البته اثرات خودشو داره و زیاد خطری نداره
این فروم که بعد از سخنان پرزیدنت محمود درست شد در واقع اعتراضی هست به اون حرفاش ...
pesare32
pesare32

پست  pesar 2007-10-11, 15:46

pesare32 نوشته است:به نظر من نیازی به نشونه نیست چون خود هم/جنس/گراها یه حسی دارن که اصطلاحا بهش gaydar ميگن .یعنی می تونن حس کنن کی مثل خودشونه .

البته این نظر منه ...

Arrow

گی دار یک حسه و مثل همه ی حس ها غیر قابل اعتماد.
pesar
pesar

پست  homan aghili 2007-10-14, 08:24

be nazarman ta zamani keh m ahes konim goftan inke ma hamjensgeraiim be khatae in mozo ghabele bahs nist sareton ro dard naiarid

homan aghili

تعداد پستها : 5
Registration date : 2007-10-09

نشانه و دگرباشان! Empty يك توضيح

پست  بهبد پرشان 2007-11-09, 18:39

به نظر من نشانه ها و علائم زماني خوب هستن كه خاص باشن ! اما خب خاص بودن هم با امينت تلاقي داره ! از يكي از آشنايان شنيدم كه حتي نيرو انتظامي براي تشخصي نشانه هاي افراد خاص كارشناس گرفتن !!!؟ به هر حال امروزه يك سري نشانه ها رو ميشه به راحتي به كار برد !‌اما عام شده
مثال ميزنم : خودم شخصا حدود پنج شش سال پيش از حلقه استفاده ميكردم در دست راستم ! اون موقع ها خيلي ها معني اين حركت رو نميدونستن ! به جز بچه هاي خاصي ! جالب اينه كه اونهايي كه متوجه ميشدن !‌افراد خاصي بودن !‌مثلا زيورآلات فروشي ها و يا بچه هايي كه خيلي با نشانه ها آشنا بودن !‌اما الان هر كي رو ميبني حلقه دست راستشه و نميدونه كه چيه
يه سري ديگه علائم مثه گوشواره و دستبندهاي آرم دار كه عمرا بشه پوشيد ! اون هم مخصوصا با اين اوضاع جديد
به نظرم همون وجود حلقه لازمه
بهبد پرشان
بهبد پرشان

تعداد پستها : 9

http://falch1.blogspot.com

نشانه و دگرباشان! Empty neshane

پست  homan aghili 2007-11-10, 03:57

be nazar man ma ham mese baghie adamha niaz be neshon nadarim hadeaghal to iran chon haminjori moshkel darim aval sharaiete azadiro faraham konim bad baiad be fekr neshano beiragh bashim

homan aghili

تعداد پستها : 5
Registration date : 2007-10-09

پست  Hamjensgera 2007-11-10, 05:06

این یکی از راه هایی هست که میشه شرایط آزادی را برقرار کرد ، راه های دیگه برای برقراری شرایط آزادی امتحان شده و همه از بالا تا پایین و از چپ تا راست و از سر تا ته و از زیر تا رو همه کاملا شکست خورده اند، راه بی خطری وجود نداره

Hamjensgera
مدیر

پست  Hatef 2008-04-26, 04:08

به نظر من اگه زوج هاي همجنسگرا مثل هم لباس بپوشن مردم ميفهمن كه اين دو تا با هم فقط يه دوست معمولي نيستن

اگر هم به نظرتون اينجور كارا خطر داشته باشه بهتره يه چند تا كلمه انتخاب بشه و همجنسگراها بيشتر تو حرفاشون از اين كلمه ها استفاده كنن Shocked

Hatef

تعداد پستها : 11
Registration date : 2008-04-19

نشانه و دگرباشان! Empty ريسك پذيري

پست  h.h 2008-05-12, 12:59

نشونه داشتن بد نيست.فقط خطر داره كه تا زماني كه ريسك نكنيم هيچ كمكي به خودمون نميكنيم.گي ها راحت تر ميتونن اين موضوع رو ابراز كنن.با نوع آرايش ظاهر و لباس پوشيدن.به راحتي ميتونم با گي ها ارتباط بر قرار كنم و اونارو بشناسم.دقيقا سه روزه كه واقعا به اين موضوع توجه ميكنم.فقط يه لزبين رو تونستم واقعا تشخيص بدم.كارم يكم ناعاقلانست ولي من با شك كردن و پيگيري به افراد متوجه نوع رجحان فكريشون ميبرم.تو اين سه روز يك زوج گي 19 و 20 و يك گي 23 ساله رو تشخيص درست دادم.ولي فقط يك لزبين رو تشخيص دادم كه به خاطر اين بود كه ايشون هم مثل من دنبال لزبينها ميگشت.حتي من متوجه دوستش نشدم.بعد از اين كه باهاشون حرف زدم متوجه شدم كه جفتشون لزبين هستن و با هم دوستن.
استفاده از يك نشانه خيلي خوبه.درضمن فكر نكنم اينجا انقدر بي در و پيكر باشه كه به خاطر يه رنگين كمان يا هر نشانه ديگه بخوان جلوي مارو بگيرن.خودم از نشونه اي استفاده نميكنم.ولي تا جايي كه اطلاع دارم تا زماني كه ارتباط دو همجنسگرا در انظار عمومي حتمي نشه اجازه ندارن كاري كنن.پوشيدن لباسهاي مخالف قوانين حكومتي و آرايش ظاهر بر خلاف انظار عمومي و نشون دادن رفتار جنسي همجنسگرايانه مثل در آغوش كشيدن و بوسيدن و ... تذكر،پيگرد و حتي مجازات داره.
اگر اطلاعاتم غلطه لطفا راهنماييم كنيد.
در كنار همه اين مسائل يادمون باشه كه چون ما يه اقليت هستيم رفتارهاي ما خيلي به چشم مياد.استفاده از لباسي خاص يا عطري خاص يا مدل موي خاص باعث تقليد ميشه.ممكنه افراد ندونن كه دارن از كي تقليد ميكنن ولي الان استفاده از نشانه ها و تشخيص خيلي سخت تر شده.استفاده از بازوبند ها و انگشتر هاي خاص باعث رواج اونها تو جامعه شده.بهتره دنبال يه راه ديگه باشيم.ولي نشان بايد كاملا منحصر به ما باشه و جا بيوفته كه كسي جز گروه مربوطه اجازه استفاده ندارن.اگر كسي با اين مشخصات چيزي به ذهنش ميرسه به همه اعلام كنه.چيزي باشه كه قابليت تعميم داشته باشه.هر جايي بشه ازش استفاده كرد.قابل تشخيص و تو ديد باشه.

h.h

تعداد پستها : 21
Registration date : 2008-05-07

http://www.mahkumnakon2.blogfa.com

نشانه و دگرباشان! Empty darkhaste komak va rahnemaye

پست  shahin.2 2009-11-17, 13:53

salam man ye hamjensbaz hastam dar holland ke morede azarva aziyat gharar migiram va panahandegiye mano ham rad kardan wa vaghean niyaz be komak daram khahesh mikonam komakam konin ib e mail addrese mane mamnoonam azizan shahin.2008@live.nl mamnoon

shahin.2
مهمان

پست  IDA 2010-12-24, 11:14

HI MANAM FEKR MIKONAM KE AGE HAME BA HAM DìGE BA YE NESHUNEIE KHAS BERIM BIRUN KAM KAM BE AZADI DAST PEIDA MIKONIM BE ME HAM SAR BEZANIN KITTYGIR.PERSIANBLOG.IR

IDA
مهمان

بازگشت به بالاي صفحه

- مواضيع مماثلة